Kdo jsme

magda_a_ondra

Ondřej Bahník

Má spirituální cesta začala velice záhy, především díky synchronicitám, které až teď s odstupem času vnímám jako směrodatné. Díky vyššímu vedení se ke mne, ve 12-ti letech, dostala kniha Rady bylináře Pavla od Pavla Váni. Začal jsem samostudiem o bylinách a léčebných postupech. Díky tehdejší náročné žívotní situaci přišly i první spirituální vize a já začal podstupovat výcvik v bioenergetice.

Záhy mě o pomoc oslovovali první lidé a já za svou práci příjimal finančí dary, jak je tomu dodnes. Po několika klasických esoterických seminářích jsem začal docházet i na masážní kurzy a setkal jsem se s velice přirozenou a funkční metodou biorelease. Studium lesnictví a práce v čajovně mi pomohla ve zdokonalení znalostí z botaniky a fytoterapie. Výrazně mne ovlivnilo dílo Františka Bardona.

Užívám techniky terapeutické práce s tělem vycházející z práce Wilhelma Reicha a Alexandra Lowena. Absolvoval jsem roční kurz terapeutické práce s tělem Dotek s RNDr. Květou Paluskovou.

Jsem žákem Stanislava Grofa a jeho Grof Transpersonal Training. Holotropní a transpersonální náhled udává linku v práci s lidmi v akutní psychospirituální krizi.

Ovšem setkání s šamanismem mělo nejvýraznější vliv na mou praxi. Zjistil jsem, že šamanský pohled na svět i na léčení je takřka totožný po celém světě, napříč kulturami. Jeho holistický vhled a lidská přirozenost mě okouzlily. A tak zveme šamany z celého světa, ať s námi sdílejí své vědomí, příběhy a ceremonie. I já se věnuji šamanskému léčení, očistám a vysvěcení soukromých i firemních prostor a spirituánímu vedení. Mou práci výrazně ovlivnili: Gendos Čamzyryn ze sibiřské Tuvy, Tanečník slunce Jorge RedTailHawk z Ameriky, inuit Hivshu Peary z Grónska a šamani kmene Inga a Kamentsá z Kolumbie. Mám svolení vést tradiční potní chýše sweatlodge.

Skupinové i individuální práce probíhají v Bohuslavicích a v Ostravě. Pravidelně také v Praze, Brně a Olomouci.

Spolu s manželkou, synem, dvěma koňmi a smečkou psů žijeme na silovém místě, na samotě u lesa v Bohuslavicích u Hlučína.

Aho Mitakuye Oyasin!

Mgr. Magdalena Bahník Šimečková

Vystudovala jsem obor sociální práce a poradenství  na Ostravské Univerzitě v Ostravě a 3 roky jsem studovala obor andragogika a anglistika, amerikanistika na Univerzitě Palackého v Olomouci. Absolvovala jsem mnohaletý výcvik v transpersonální psychologii a holotropním dýchání Grof Transpersonal Training. Jako facilitátor pomáhám vést holotropní dýchání v Maďarsku a Slovinsku.

S holotropním dýcháním jsem se setkala poprvé v roce 2000, kdy jsem prožívala intenzivní transformační proces a právě tato technika mi pomohla s jeho integrací. Mohu s klidným svědomím říct, že holotropní dýchání mi zachránilo život a bez něj by nikdy nebyl takovým, jakým je.

V rámci svého osobního rozvoje a sebepoznání jsem absolvovala mnoho kurzů na téma práce s tělem (biosyntéza, bodyterapie), šamanských workshopů v rámci Harner Foundation for Shamanic Studies, několik let spolupracuji s učitelem Lakotské tradice Jorge Redtail Hawkem.

Mimo to jsem v roce 2003 založila psí školu Koira a věnuji se svým psím i lidským klientům, kde kombinuji znalosti vzdělávání dospělých, behaviorální psychologie a TTouch. Hlavním těžištěm mé práce je pomoc najít lidem a psům společnou řeč. Věnuji se zejména práci s problémovými psy a jejich majiteli pomocí pozitivního posilování bez násilí a trestů.  Prakticky jsem rozšířila práci s rodinným systémem o chlupatého člena. Protože i psi jsou našimi zrcadly, klienti často s překvapením zjistí, že zatímco si mysleli, že budeme řešit jejich psa, vlastně pracují na sobě samotných.