Skupinové holotropní dýchání

Probíhá pravidelně na hájovně v Bohuslavicích. Naše skupiny jsou malé (max. 10 účastníků) a probíhají v příjemné domácké atmosféře.

Průběh:

Začínáme vždy v pátek v 19:00 úvodním seznámením v kruhu, večer následuje počáteční seznámení s technikou, krátký úvod do transpersonální psychologie a také je prostor po zodpovězení všech otázek.

V sobotu pobíhají 2 sezení s holotropním  dýcháním™, kdy se účastníci vystřídají v rolích dýchajícího a sittra.

V neděli dopoledne probíhá závěrečný kruh sdílení, kde je dán prostor každému z účastníků podělit se o svůj zážitek z dýchání a také jak prožíval roli sittra.

Přespání je možné na hájovně. Během celého víkendu je zajištěna lehká, vegetariánská strava.

Cena: 3000,-

Díky rozšířenému formátu (pátek, sobota, neděle) dýchání máme nejen dostatek prostoru pro společné sdílení, ale také pro dostatečnou integraci.  Nikam nespěcháme a máme spoustu času pro uzavření procesu. Proces pochopitelně probíhá i v následujících dnech, ale díky společně strávenému nedělnímu dopoledni si můžeme být jistí, že účastníci odjíždějí v pořádku a v dobrém rozpoložení.

Obě role, jak role dýchajícího, tak role sittra jsou velmi intenzivním zážitkem.  Dýchající má díky bezpečnému setu a settingu možnost ponořit se hluboko do svého procesu a uvolnit hranice kontroly. O jeho bezpečí a komfort pečuje jeho sitter. Úkolem sittra je být plně přítomen, poskytovat podporu, zajišťovat komfort (voda, kapesníky, polštáře) a zároveň nezasahovat do procesu dýchače, pokud si o to sám neřekne. Úloha sittra je jedinečnou a často velmi léčivou zkušeností . I během ní, vyplynou na povrch vzorce, které máme tendenci opakovat ve svých vztazích s lidmi.